Baráti Kristóf koncertek 2025. Online jegyvásárlás
Baráti Kristóf a `Lady Harmsworth` nevet viselő, 1703-ban készített Stradivari mesterhangszeren játszik, a chicagói Stradivari Society jóvoltából. Budapesten született, de gyermekkorának jelentős részét Venezuelában töltötte. Öt évesen kezdett hegedülni és nyolc évesen mar szólistaként szerepelt Venezuela vezető zenekaraival. Tanulmányait fiatal tizenévesként a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen, a Különleges Tehetségek Osztályán folytatja, Tátrai Vilmos és Szenthelyi Miklós tanitványaként. Baráti Kristóf több, az utóbbi években szerzett díjjal is büszkélkedhet, 2010 októberében megnyerte a moszkvai VI. Nemzetközi Paganini Hegedűversenyt, mely a világ egyik legrangosabb hegedűversenyének számít. `Baráti Kristóf nem csak generációjának, de több generációnak is legtehetségesebb hegedűművésze. Igazi szólista!` Ida Haendel.
Baráti Kristóf koncertek, fellépések 2025
Händel-maraton - Baráti Kristóf és a Camerata Pelsonore
2025. FEBRUÁR 2. VASÁRNAP, 15:00
Müpa, Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
Baráti Kristóf és Würtz Klára kamaraestje - A hegedű világsztárjai
2025. MÁRCIUS 8. SZOMBAT, 19:30
Zeneakadémia, Budapest
- Beethoven: 7. (c-moll) hegedű-zongora szonáta, op. 30/2
- Brahms: 2. (A-dúr) hegedű-zongora szonáta, op. 100
- SZÜNET
- Beethoven: 9. (A-dúr) hegedű-zongora szonáta, op. 47 („Kreutzer”)
- Baráti Kristóf (hegedű), Würtz Klára (zongora)
A zenetörténet során számos kiváló zeneszerző alkotott, akiknek neve B betűvel kezdődik – az efféle felsorolásból általában nem marad ki sem Ludwig van Beethoven, sem Johannes Brahms. A két szerzőt azonban a nevük kezdőbetűjén kívül is számos dolog köti össze. Mindketten a mai Északnyugat-Németország területéről származtak, de életük egy pontján az osztrák fővárosban, Bécsben telepedtek le. Míg Beethoven a klasszikából a romantikába való átmenet egyik kulcsfigurája volt, addig Brahms a romantikus kifejezésmód klasszikus formai hagyományokkal való ötvözésében járt élen – Brahmsot ezért is emlegetik sokszor Beethoven örököseként. A kamarazene mindkettejük ouvre-jében fontos szerepet játszott, hegedűre és zongorára írt szonátáik a hegedűrepertoár fontos mérföldkövei. Baráti Kristóf és Würz Klára tíz évvel ezelőtt már eljátszották a Solti teremben Beethoven mind a tíz hegedű-zongora szonátáját. Most a két leghíresebbet fogják előadni Brahms legrövidebb, de egyben leglíraibb és technikailag leginkább igényes szonátáját keretezve.
BARÁTI KRISTÓF ÉS KELEMEN BARNABÁS
2025. ÁPRILIS 12. SZOMBAT, 19:30
Budapest, Zeneakadémia
Zeneakadémia Nagyterem Grandioso sorozat 2024/2025
Műsor:
- Antonio Vivaldi: a-moll két hegedűsversenymű rv 522
- Eugene Ysaye: Amitié
- Pablo de Sarasate: Navarra két hegedűre és vonósokra
- - szünet –
további műsor egyeztetés alatt
UTAZÁSOK ITÁLIÁBAN - Bottesini / Respighi / Strauss / Baráti Kristóf / Michelangelo Mazza - SZ/4
2025. MÁJUS 14. SZERDA, 19:30
Müpa Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
MŰSOR
- Bottesini: Il diavolo della notte: Sinfonia
- Paganini: h-moll hegedűverseny (La Campanella)
- Strauss: Itáliából, op. 16
KÖZREMŰKÖDIK
- Baráti Kristóf - hegedű
VEZÉNYEL
- Michelangelo Mazza
Olaszországi kirándulást ígér zenekarunk hangversenye, amely a XIX. század ünnepelt nagybőgővirtuózát, Giovanni Bottesinit is megidézi egy romantikus operabetét erejéig. Végül Richard Strauss hangulatfestő szimfóniakölteményével búcsúzunk, amely az Itáliából címet kapta: mint egy képeslap, amely nosztalgiával emlékezik a Sorrentóban, Rómában, Nápolyban tett kirándulásokra. Az est szólistája a Kossuth-, Bartók-Pásztory és Prima díjas Baráti Kristóf. De ismerős lehet Michelangelo Mazza neve is, aki karmesterként az olasz opera specialistájának számít, a budapesti közönség pedig Olga Peretyatko és Anna Netrebko áriaestjein hallhatta vezényelni.
A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!