Műcsarnok programok 2025. Események, rendezvények
Magyarországon a kortárs képzőművészet kánonformáló központja a 19. század vége óta folyamatosan működő Műcsarnok. Nemzeti intézmény, amelynek legfőbb hivatása a jelenkori magyar művészeti törekvések és a nemzetközi irányzatok legjavának bemutatása Budapesten. Meghatározó feladata a hazai képzőművészet nemzetközi pozicionálása is - külföldi kiállítások kezdeményezése és publikációk révén.
Műcsarnok programok 2025
2025. április 10., csütörtök 18 óra
Haris László fotóművész tárlatvezetése Katkó Tamás Egyszer volt, színház volt... fotókiállításában
„Minden művészetnek van technikai alapja. A technika ismerete önmagában azonban nem elegendő, a művésznek saját egyedi, eredeti közlést, érzést, hangulatot, (elcsépelt kifejezéssel mondanivalót) kell a néző tudomására hozni. Közben bizony gyakran kell a technikai lehetőségek határáig elmenni, sőt túl is lépni rajta. Katkó Tamás színházi fotóiban ezt remekül alkalmazza. A “nem is éles” képek így tudják a fotóművészet nyelvére átültetni a Szentivánéji álom, A Mester és Margarita, a Varázsfuvola és a többi remekmű misztikumát, lényegét. A színházi mű szerzője, az előadás rendezője, a színészek, a díszlettervező és a színház technikai személyzetének együttes munkája, azaz az ELŐADÁS így tud megjelenni Tamás képein és maradandó élményt nyújtani a nézőnek évtizedekkel az egykori előadás után.”
Haris László
Belépés: aznapi kiállítási jeggyel
2025. április 12., szombat 15 óra
Vízió / Gesztus / Kísérlet – az egyetemi műhelyekben
Három egyetem friss alkotásaiból válogattunk, három különböző karakterű és előtörténetű műhelyből, amelyekben az animáció alkotói vonalának kibontakoztatása elsődleges fontosságú, ahol a műfaj a magyar animáció legnemesebb hagyományaihoz hűen valóban magas szabadságfokú, kísérletező, kockáztató, erős autonómiával bíró művészet.
A Budapesti Metropolitan Egyetem, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem diákjaival és tanáraival a hallgatói művek vetítése után M Tóth Éva, a Vízió / Gesztus / Kísérlet kiállítás kurátora beszélget, aki mindhárom egyetemhez kapcsolódik az animáció révén.
A programon való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációt kérünk!
2025. április 13., vasárnap 15 óra
Vanitas-olvasatok | Tárlatvezetéssel összekötött filmvetítés | Szaladják István: Aranymadár
A Vanitas-olvasatok című kiállításon látható műalkotásokhoz kapcsolódóan beszélget Szaladják Taikyo István rendező és Kondor-Szilágyi Mária kurátor az elmúlásról, a halálról és az öröklétről, majd a rövid tárlatvezetés után a Műcsarnok előadótermében levetítjük Szaladják István: Aranymadár című kisjátékfilmjét (1999, 35mm, 30 perc), melynek megtekintése után a kiállítás kurátora folytatja beszélgetését a film rendezőjével.
jegyár: 4500 Ft
2025. április 16., szerda 16:30
Lovász Irén Kossuth-díjas népdalénekes, kulturális antropológus, egyetemi docens rendhagyó tárlatvezetése a Vanitas-olvasatok című kiállításon
Lovász Irén Kossuth-díjas népdalénekes, kulturális antropológus, egyetemi docens rendhagyó tárlatvezetése a Vanitas-olvasatok című kiállításon.
Az élet legnagyobb kérdése a halál. Antropológusként szemlélve vallást és művészetet, látjuk, hogy az ember szembesülése az elmúlással, a halhatatlanság és az istennel való egyesülés iránti vágya a vallási és a művészi inspirációk örök forrásai. Az életszakasz-ritusok valójában halotti szertartások, a halál csupán átváltozás, és a vallás mint pszichológiai életmentés a művészi kifejezésmódok legkülönbözőbb kódrendszerével képes elvarázsolni az embert. A kultúra jelképes formában, az ember maga szőtte jelentések hálójaként mutatkozik meg és adódik át térben, időben. Ének, kép, tánc, rítus mind a kimondhatatlan kifejezésének segítő, gyógyító eszközei. A nagyheti időszakban a kiállítás műalkotásai között közös elmélkedésre hívom az érdeklődőt, ahol az elmélyült szemlélődést a művek által előhívott énekszó is segítheti.
jegyár: 4500 Ft
Szakmai jegy: 4000 Ft
2025. április 17., csütörtök 18:00 - 19:00
Danse macabre. Gergye Krisztián performansza a Vanitas-olvasatok kiállításon
„Talán a mozdulat a leghalandóbb. Az emléke is csak úgy elillan. Amire emlékezhetünk belőle az is inkább csak az ember jelenléte. Mozdulattalanság az eredője és a vége sem más. Végzet.
Így talán a tánc maga a mérték, a magam mértéke, a valóságomnak, a jelenlétemnek, a jelenvalóságomnak, megjelenülésemnek?
Nekem a mozdulat a mérték, vagy inkább a mozdulat lehetősége előtti pillanat. A mozdulatlanság minősége.”
jegyár: 4500 Ft
2025. április 23., szerda 17 óra
Géczi János Feltakarás című kiállítási katalógusának bemutatója
Géczi János Feltakarás című kiállítása 2024. nyarán és őszén volt látható a Műcsarnok Kamaratermében. Géczi a tárlat idejére a kiállítótér falaira építette fel temporális óriáskollázsát, amely körbefolyta, újrakeretezte válogatott nagyméretű dekollázsait, így alakítva az egész teret egységes műegésszé. A látogatók és a szakma körében egyaránt elismert Műcsarnok-beli tárlat hozzájárult ahhoz a folyamathoz, amelyben Géczi képzőművészeti tevékenysége egyre inkább megkapja az azt megillető figyelmet, ismertséget és elismerést.
A kiállítás katalógusa a Kalligram kiadó gondozásában jelent meg idén márciusban.
A program a Műcsarnok Előadótermében kerül megrendezésre. A programon való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációt kérünk.2025. április 26. 16:00 - 17:00
Martin Wanda divatfotós exkluzív tárlatvezetése Peter Lindbergh kiállításán
Peter Lindbergh (1944 – 2019) legendás német fotográfus az 1980-as évek óta a divatfotó egyik legtöbbet emlegetett képviselője. A fotográfiában úttörőként, minimalista eszközökkel az időtlen karaktert kívánta megragadni, egyéni látásmódjával újraértelmezte a szépség fogalmát. Portréinak pózmentes természetessége, a reklám és a divat világában szokatlan stílusa ellentétben áll a korszak szigorúan konstruált képeivel, a divatfényképészet aktuális trendjeivel.
2025. május 24., szombat 15 óra
Szűcs Péter író és fotós exkluzív tárlatvezetése Peter Lindbergh kiállításán
jegyár: 3500 Ft
Szakmai jegy (3000 Ft) a helyszínen kapható.
2025. április 27., csütörtök 14 óra
M Tóth Éva záró kurátori tárlatvezetése a Vízió, gesztus, kísérlet | 111 éves a magyar animációs művészet c. kiállításon
Belépés: aznapi kiállítási jeggyel
KIÁLLÍTÁSOK:
2025. április 4. - június 15.
Az erdélyi 1980-as, 1990-es évek radikális művészeti fordulatát, a marosvásárhelyi MAMŰ jelentőségét, a nagyváradi 35-ös Műhely sajátos eredményeit több kiállítás feldolgozta már. E bemutatók rendre megemlékeztek egy művészről, akinek művészetpedagógiai tevékenysége komoly hatással volt az erdélyi képzőművészet korszakváltó fiatal művészeire: Nagy Pálról, a marosvásárhelyi képzőművészeti líceum oktatójáról. A kiállítás elsőként mutatja be Nagy Pál művészetét Magyarországon, azzal a céllal, hogy művészetpedagógiai jelentőségét is körüljárja. Nemcsak autonóm alkotásainak kísérleti jellegét, hanem olyan vizuális gyakorlatait is, amelyeket oktatási segédeszközként használt, miközben deklarált szubverzív szándékok nélkül, a hidegtű eljárás tanítása során, Ceaușescu elvtárs portréjának a hátuljára mint „a legjobb minőségű papírra” nyomtatott.
A Vanitas-olvasatok című háromtermes csoportos kiállítás egy olyan válogatást mutat a látogatóknak, ahol a régi művészettörténeti témának kortárs képzőművészeti feldolgozásával találkozhatnak, a hatvanas évek közepétől napjainkig. Festmények, grafikák, rajzok, szobrok, textilmunkák, videómunkák és installációk reflektálnak egy-egy „olvasatra” a vanitas gondolatkörhöz kapcsolódóan. A kiállítás kilenc téma köré csoportosul, amelyek mindegyike egy korábbi képtémát követ, mint például a haláltánc, a vanitas-csendélet, a homo bulla (buborékfújó), az idő múlása, az életkorok, a gyász, vagy a romok. Ugyanakkor egy külön résszel megkíséreljük felvillantani az elmúláson túlmutató lehetőségeket. Az öröklét szimbólumai című záró egységben a végső kérdések inspirálta alkotások egy külön csoportja az emberi létet és a mulandóságot meghaladó időtlen forrását keresi.
Mindez ma, egy kortárs alkotó számára nem a konvencióból, vallásból vagy kultúrából fakadó lehetőség, hanem egyéni választás és benső elköteleződés. E különféle alkotói hozzáállások segíthetnek a befogadó számára is jobban megérteni ezt a problémakört, így a befogadás folyamata és a műtárgy jelentéshordozó szerepe az elmúláson való felülemelkedés egyik eszközévé válik.
Kiállító művészek: Asztalos Zsolt, Baksai József, Baranyay András, Csontó Lajos, Csurka Eszter, Elekes Károly, Érmezei Zoltán, Farkas-Pap Éva, Fehér László, Ferenczy Zsolt, Filp Csaba, Gaál József, Gálhidy Péter, Ganczaugh Miklós, Gémes Péter, Gergely Réka, Gesztelyi Nagy Zsuzsanna, Gilly Tamás, Göbölyös Luca, Hajdú Kinga, Halász Péter, Hamerli Judit, iski Kocsis Tibor, Jovián György, Juhász Éva, Karácsonyi László, Kárpáti Tamás, Keserü Ilona, Kondor Attila, Koroknai Zsolt, Kovács Lola, Könyv Kata, Kő Virág, Lajta Gábor, Lipkovics Péter, Lovas Ilona, Menasági Péter, Nagy Géza, Orosz István, Pásztor Gábor, Péreli Zsuzsa, Polgár Botond, Rabóczky Judit, Révész Anna, Richter Sára, Soós Nóra, Szabó Ábel, Szalay Lajos, Szurcsik József, Takáts Márton, Tóth Angelika, Wechter Ákos
Kurátor: Kondor-Szilágyi Mária
Különleges színhatások jellemzik képeit. Visszafogott palettája gyakran egymással harmonizáló sárgás, zöldes földszíneket emel ki. Máskor az élénkpiros és az indigókék uralják a látványt, de monokróm árnyjátékok, koromszín sziluettszerű alakok és fluoreszkáló figurák is feltűnnek. Bennfentesként érzi és fel is tudja fokozni a rendező színpadi világítással kapcsolatos látomását, így a fényhatások is képe kompozíciós elemei lesznek.
A tárlat közel harminc előadás fotóiból válogat, többek között Madách Imre, Esterházy Péter, Szép Ernő és Balázs Béla vagy Shakespeare és Mozart művei adják a par excellence fotók szellemi hátterét. Az alkotói gesztus nem az aktuális színdarab képi feltámasztására keres módot, hanem az általa teremtett autonóm fotográfiai valóságot mutatja meg.
Markovits Éva, a kiállítás kurátora
Gyergyószárhegyi Művésztelep 50 éves ünnepe alkalmából nagyszabású kiállítássorozat vette kezdetét; Gyergyószárhegyen, majd Csíkszeredában is szerveztek tárlatokat. Mindennek megkoronázásaként 2025 tavaszán a Műcsarnokban kap helyet egy tudatosan válogatott, a genius loci-t gyújtópontba helyező, ugyanakkor tematikailag és műfajilag is sokszínű tárlat, hogy a ’szárhegyiség’ ideáján keresztül közvetítse a művésztelep univerzális értékeit. Kulcsfontosságú a nemzetközi kapcsolatok folyamatos bővítése, melyet a Barabási Albert László és Both Csaba által készített, a tárlaton is bemutatott szárhegyi hálózati grafika képvisel. A művésztelep 50 éve alatt eddig 976 alkotó fordult meg Szárhegyen, közülük most a Műcsarnokban 64-en kaptak bemutatkozási lehetőséget.
Az animáció kezdettől természetes rokona a képző- és zeneművészetnek, de akár a színház- és táncművészetnek is. Az első fekete-fehér vonalak életre hívásától a való és valótlan világok tökéletes illúzióját megteremtő vizuális konstrukciók megalkotásáig gazdag és változatos utat járt be a műfaj. Az animációs művészet abban is kivételes alkotói terület, hogy a nagy technológiai - sőt társadalmi - változások mellett is érvényes tudott maradni a legegyszerűbb megjelenési formáiban, vagyis egy néhány perces mű ugyanolyan érvényű és hatású műalkotás lehet, mint a gigantikus, legújabb technológiát alkalmazó „nagymozi” produktumai. Az alkotói gesztus, a személyes kézjegy érzékletes jelenléte kivételesen fontos eleme a műfajnak, és a magyar animációs művészet egyedülállóan gazdag izgalmas egyéniségekhez kötődő alkotásokban, nagyívű alkotói életművekben és határművészeti kísérletekben.
A Műcsarnok Vízió, gesztus, kísérlet... című kiállítása kifejezetten a szerzői animációs filmművészetre fókuszál, amely terület erős és meghatározó a magyar animációtörténet egészében, ugyanakkor a legkevésbé ismert a nagyközönség előtt. Még kevésbé ismertek azok a határművészeti alkotások, amelyek nehezen kategorizálhatók, s amelyek optimális megjelenítési „felületeit” is nehéz meghatározni.
Válogatásunk a magyarországi autonóm animációs törekvésekre fókuszál, s a Magyarországon készült alkotásokra, három megközelítést érvényesítve a Műcsarnok három központi termében. A Vízió című első teremben négy nagy álmodó – Gauder Áron, Gémes József, Jankovics Marcell és Reisenbüchler Sándor - fogadja a látogatókat, egy-egy emblematikus alkotással, személyes filozófiája animált összegzésével. Reisenbüchler Sádor idén lenne 90 esztendős, ezért kivételes munkásságáról vetítéssel is megemlékezünk a kiállítás ideje alatt.
Reisenbüchler volt, aki egy interjúban gesztusfilmeknek nevezte Kovásznai György konvenciókat felrúgó, meghökkentően egyéni műveit, de megállapítása a szerzői filmek többségére érvényes. Hisz az alkotói gesztus egyedisége, az alkotói teremtés indulatának ereje „jön át” azokon a legtöbbször rövid, egy gondolatra, egy fontos üzenet közvetítésére született rövidfilmeken, amelyek létrejöttét a művész belső késztetése motiválta. A második, Gesztus című terembe olyan filmeket válogattunk a rendkívül gazdag magyar szerzői filmkincsből, amelyek személyes üzenetek, amelyek legtöbbjének stílusából, különleges technikai vagy dramaturgiai sajátosságából azonnal felismerhető alkotója, amely filmek egy kockája, akár egy ujjlenyomat, egyértelműen azonosítja a mesterét. E filmek többnyire a műfaji határokat is feszegetik, bár kevésbé egyértelmű szándékkal, mint a következő terembéli, Kísérlet című válogatás remekei, ahol a legzavarbaejtőbb, s egyúttal legformabontóbb mozgóképek várnak megfejtésre, de ahol olyan, mára már szelídnek vélt animációk is megjelennek, mint Rófusz Ferenc máig egyetlen magyarországi magyar Oscar-díjas animációs alkotása, A légy, amely készítése idején igazi novum volt „háttéranimációs” technikájával. A rendhagyó anyaghasználat okán került Cakó Ferenc is a határátlépők közé, hisz mára már emblematikus homokanimációi a maguk korában egészen elbűvölték a közönség széles rétegeit.
Ebbe a szobába kerültek a Balázs Béla Stúdióban született olyan mozgóképek is, ahol az animáció a – gyakran avantgarde - zenéhez, képzőművészethez szervesen, funkcionálisan kapcsolódik, vagy azzal együtt új minőséget hoz létre, és itt láthatunk olyan, filmnek is óvatosan nevezhető egyedi mozgóképeket, amelyek nem is filmvászonra készültek...
A lázadó hatvanas évektől a digitális forradalomig és azon túl, mozgóképes trendektől független művek vendégeskednek tehát a Műcsarnok különleges bemutatóján, a művészet, a gondolkodás szabadságát hirdetve és minden korosztályt megszólítva.
M Tóth Éva, a kiállítás kurátora
PETER LINDBERGH | a Budapest Fotófesztivál nyitókiállítása a Műcsarnokban
2025. március 29. - június 22.
A Műcsarnok és a Budapest Fotófesztivál szakmai együttműködésében 2025-ben a legendás német divatfotográfus Peter Lindbergh (1944-2019) kiállításával nyílik meg a Budapest Fotófesztivál a Műcsarnokban.
Peter Lindbergh az 1980-as évek óta a divatfotó egyik legtöbbet emlegetett képviselője: A fotográfiában úttörőként, minimalista eszközökkel az időtlen karaktert kívánta megragadni, egyéni látásmódjával újraértelmezte a szépség fogalmát. Portréi pózmentes természetessége, a reklám és a divat világában szokatlan látásmódja ellentétben állt a korszak szigorúan konstruált képstílusával, szembement a divatfényképészet aktuális trendjeivel. A nemzetközi ismertséget azzal az American Vogue számára 1988-ban készített felvétellel szerezte meg, amelyen hat fotómodell egyszerű fehér ingben, önfeledt baráti közösségként jelenik meg a tengerparton. A „fehér inges” csoportkép az őszinte pillanat és az időtlen szépség ikonikus szimbóluma lett.
A divatfotó történetének másik korszakos képe a British Vogue 1990. januári számának címlapfotója, amelyen Naomi Campbell, Cindy Crawford, Linda Evangelista, Tatjana Patitz és Christy Turlington először szerepeltek együtt. Ez a kép a szupermodell korszak nyitányaként is értelmezhető, a modellek a filmcsillagokéhoz hasonló aurát teremtve maguk körül a divat és a divatfotográfia főszereplőivé váltak. A személyiség elsődlegessége mellett, a női archetípusok, a táncosnő, a femme fatale, a hősnő megjelenítése, azaz a szerepjáték éppúgy lényegi eleme Lindbergh fekete-fehér képeinek, mint a spontaneitás és a dinamizmus.
A kiállítás több mint ötven fotográfiája között számos híres felvétel kapott helyet, köztük a fotográfus személyes kedvence az Angel Story (1993), amelyet Wim Wenders 1987-es, Berlin felett az ég című filmje ihletett, vagy Kate Moss 1994-es portréja az A Star is Born sorozatból. A ‘90-es évek manöken ikonjai mellett különleges színészportrék is láthatók: többek között Monica Bellucciról, Nicole Kidmanről, vagy Adrian Brody-ról.
Kurátor: Tulipán Zsuzsanna
Társszervező: Mucsy Szilvia
2025.04.08. - 2025.06.22. |
Green Hotel**** Budapest
A Green Hotel Budapest a főváros egyik egyedi stílusú szállodája, a kiemelt rendezvényközpont közelében, a Puskás Ferenc Stadionnál. Különböző, a természet meghitt nyugalmát idéző hangulatban kialakított, tágas és modern szobákkal, illetve üzleti és családi rendezvényekhez, kisebb konferenciákhoz ...
Hotel Lucky***
A Hotel Lucky*** kényelmes szobáival, konyhás, légkondicionált apartmanjaival minden elvárásnak megfelel, akár üzletemberek, turisták vagy tranzit utasok veszik igénybe szolgáltatásait. Legtöbb szobánkban vezeték nélküli internet hozzáférést biztosított. Éttermünk gazdag büféreggelivel várja kedves ...
Passzió Panzió Budapest
A panzió Zugló zöldövezetében található. Könnyen megközelíthető a belvárostól és az M3 autópályától. Szobáiban a vendégek kényelemre lelnek, akár pihenés akár munka céljából érkeznek a családias hangulatú szálláshelyre. Minden szobához fürdőszoba, rádió, kábeltévé, ventilátoros csillár tartozik. ...
Szőnyi Garden Hotel Pest *** Superior és Étterem
A Szőnyi Hotel*** Zuglóban található, így vendégeink egyszerre élvezhetik a belváros közelségét és a zöldövezet nyugalmát. Házunk 42 szobával rendelkezik, melyekben 90 fő szállásolható el. Budapest történelmi belvárosa autóval vagy tömegközlekedéssel néhány perc alatt elérhető. Legfontosabb célunk, ...
Ajtósi Dürer sori Kollégium
Az Ajtósi Dürer sori Kollégium 9 emelete otthont nyújt az Eötvös Loránd Tudományegyetem minden karáról érkező hallgatóknak.
Danubius Hotel Arena****
A hotel Budapest legnagyobb sport- és rendezvénycentrumainak közelében, a Puskás Ferenc Stadion és a Papp László Sportaréna közvetlen szomszédságában helyezkedik el. A hotel frissen felújított, mediterrán hangulatú, fürdőszobás, légkondicionált szobái ideális helyszínt biztosít sporteseményekre, ...
Hotel Amadeus*** Budapest
A Hotel Amadeus Budapest zöldövezetében, Zugló kertvárosában csendes, kellemes környezetben helyezkedik el, a belvárostól és a Hungexpo területétől is csak néhány kilométerre. A szálloda 39 tágas, kényelmes szobával, valamint körpanorámás étteremmel, kerthelységgel, konferenciatermekkel és egy ...
Hotel Romantik Panzió Budapest
Hotelünk családias környezetben üzemel, mely Budapest belvárosától 3 km-re, a Városliget turisztikai látványosságainak közelében, az M3-as autópálya bevezető szakaszánál található. A Romantik Hotel a romantikát nemcsak a nevében viseli, hanem megjelenésében is: diófa falborítás, antik szekrények, régi ...
Hotel Veritas Budapest
A Hotel Veritas a Papp László Sportaréna, a SYMA kiállítási központ és az EXPO kiállítási területhez is közel található.
Hotel Zugló Budapest
Hotelunk Zuglóban, Pest egyik legelegánsabb, legrégebbi kerületében helyezkedik el, közel a város főbb látnivalóihoz. Légkondicionált szobáink LCD TV-vel, hűtőszekrénnyel illetve mini bárral, telefonnal, internet csatlakozási lehetőséggel vannak ellátva.
Fine Art Bistro Budapest
Kávézó és önkiszolgáló étterem a Szépművészeti Múzeumban, csak belépőjeggyel látogatható. Haladó gasztronómia a hagyományok tiszteletben tartásával. Minőség magyar alapanyagokból, mai technológiával. Korszerű szerviz, sőt, több egy mosollyal.
Édes Mackó kürtőskalács-cukrászda Budapest
Az Édes Mackó Magyarország első kürtőskalács-cukrászdája, ahol a hagyományos parázson sült kürtőskalácsból készítünk mennyei desszerteket. Zárt és nyitott teraszainkon is fogyaszthatók kürtőskalácsaink, kürtőskalácsból készült desszertjeink és más finomságaink. Cukrászdánk az Állatkerti körúton a ...
Aranyhal Vendéglő Budapest
Vendéglőnk már évtizedek óta családi vállalkozásként üzemel, ahol mindig kiemelt hangsúlyt fektettünk a színvonalas vendéglátásra és a tradicionális magyar konyha kínálta gasztronómiai élmények megőrzésére. Méltóan az Aranyhal névhez, a hazai halétel különlegességek széles választékát kínáljuk; korhely ...
Bagolyvár Étterem és Terasz Budapest
A Bagolyvár egy családias hangulatú étterem, amely nagyanyáink és anyáink vasárnapi ebédjeit, vacsoráit idézi és a hagyományos magyar vendégszeretet értékeit kínálja az új évezred vendégeinek.
Gundel Étterem Budapest
Magyarország vezető étterme páratlan környezettel és kimagasló gasztronómiával várja vendégeit a gyönyörű városliget szívében. Az étteremnek otthont adó századfordulós palotában az ételek világhírű Zsolnay porcelánon ezüst evőeszközökkel kerülnek tálalásra. Az egész napos fülbemászó dallamokról élő zene ...
Pavilon Kert Budapest
Tökéletes kikapcsolódás a város zöld szívében. Ha azt mondjuk, Városliget, szinte biztos, hogy azonnal elmosolyodsz, hiszen ez az a hely Budapesten, amit egyszerűen nem lehet nem imádni. A közvetlen közelben a Széchenyi fürdő, az imádott Állatkert és a gyönyörű Hősök tere is, így nem csoda, ha örömmel és ...
Robinson Restaurant Budapest
A Robinson Restaurant 1989-ben nyitotta meg kapuit a gasztronómia kis szigetén, a Városligeti tavon, amely a Hősök terétől néhány perc sétával elérhető. A Robinson az elmúlt évtizedekben a főváros közönségének és az itt élő külföldiek kedvelt éttermévé vált. Számos világsztár (Arnold Schwarzenegger, ...
Stefánia Pizzéria és Étterem Budapest
Zuglóban a Városliget szomszédságában, a Stefánia és a Thököly út sarkán kellemes hangulatú éttermünkben várjuk kedves vendégeinket. Nyáron nyitott, télen zárt teraszunkról szemlélheti a Stefánia úti fasor látványát. Belső termeink kellemes hangulatát a barátságos felszolgálás a természetes anyagokból ...
Széchenyi Kertvendéglő Budapest
A Széchenyi Kertvendéglő Budapest szívében, a Széchenyi fürdő patinás épületének tövében található, és bár a belvároshoz közel van, csodálatos körpanorámájának köszönhetően mégis távol áll a sematikus belvárosi pincehelyiségektől és a régi bérházak éttermeitől. Míg nyáron az étterem nyitott, de ...
Szőnyi Étterem Budapest
Éttermünk Zuglóban, a Városliget közelében, autóval és tömegközlekedéssel egyaránt jól megközelíthető helyen, ugyanakkor csendes környezetben található.
A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!