Milyen lakberendezési hibákat érdemes elkerülni?
Mindenki arra vágyik, hogy a lakása tágasabb és levegősebb legyen. Ahhoz azonban, hogy hívogatóbb legyen a környezetünk, érdemes betartani néhány tippet, amivel a megfelelő hatást érhetjük el. Sajnos azonban számtalan ilyen hibát vétünk, ami miatt az otthonunk cseppet sem lesz harmonikus vagy barátságos.
A kis lakás hátránya
Akinek kisebb méretű lakása van, annál a mélyebb színek miatt a környezet sokkal szűkebbnek és komorabbnak tűnhet. A megoldás minden esetben a skandináv színvilág használata, a világos árnyalatok alkalmazása, mint a törtfehér vagy a világosszürke. Ugyanígy nem szabad túlzottan nagy méretű berendezéseket sem használni. A BútorCity.hu nappali bútorai között azonban szerencsére bőven akad színben és méretben is passzoló típus, amely minden otthonban megállja a helyét.
Amennyiben túl nagy méretet választunk, akkor a hatalmas kanapé vagy a szekrénysor megakadályozza a szabad mozgást, ezek ugyanis túl sok helyet vesznek el a térből. De hasonlóak mondhatóak el a kisebb bútorokról is, amik azonban zsugorítják a helyiséget. Érdemes tehát megtalálni a középutat.
Merítsünk ihletet a minimalista stílusból, amely a letisztult vonalvezetésű bútorokat részesíti előnyben. Emellett a magasabb lábakon álló bútorokkal, ahol több látszik a padlóból, könnyen növelhető a térérzet, ami hatással lesz a környezetünkre is.
Mi a helyzet a textilekkel és a világítással?
A fény kapcsán fontos szempont, hogy a vastag és sötétebb színű függönyök elnyelik a fényt, ezáltal sötétebb lesz a hely, aminek hatására kisebbnek tűnhet. A modern lakberendezés előtérbe helyezi a természetes fényforrásokat, a napfény beáramlását, emiatt főleg könnyed, áttetsző függönyöket használnak. A fényforrások esetében pedig alkalmazzák a többszintes elhelyezést, tehát kerül lámpa a mennyezetre, a falra, valamint az asztalra egyaránt. Ezek együtt kellemes hangulatfényt kölcsönöznek a szoba számára.
A növények alkalmazása
Hatalmas hiba, ha valaki nem rak elég zöld növényt a helyiségbe. Enélkül ugyanis rideg és nyomasztó lehet a környezet. A megoldás minden esetben a biofil stílus, amellyel könnyedén becsempészhetjük a természetet az otthonunkba. Egy-egy nagyobb növény vagy egy növényfal mégis mélységet és frissességet ad a tér számára. Szóba jöhet továbbá a bambusz, a fa, valamint a rattan cserép, amelyek melegebbé és otthonosabbá teszik a lakást.
Arra viszont érdemes ügyelni, hogy a kaotikus falak, illetve a túlzottan sok dekoráció könnyen túlzsúfolttá tehet mindent, aminek hatására nyomasztó érzésünk lehet. Itt jöhet szóba a japandi stílus, amely segíthet eligazodni a megfelelő arányokat illetően, főleg akkor, ha bizonytalannak érezzünk magunkat. Itt is igaz, hogy a kevesebb néha több.
Az apróbb változtatásokkal sokkal tágasabbá tehetjük az otthonunkat, aminek hatására harmonikusabb és barátságosabb lesz az összkép. A környezetünket illetően ügyeljünk a megfelelő arányokra, mind a világítás, mind a növények használata kapcsán.