Bárdibükk Glass Nemzetközi Üveg Alkotótelep
A bárdudvarnoki Üvegművészeti Alkotótelep generációk találkozási pontja, mely a helyi lakosság felé is nyitott. A Goszthonyi Mária Alapítvány évente nyílt napokat szervez, melyen az üvegművészetet népszerűsíti, és üveges majálist rendez, s egyre fontosabb szerepet tölt be a helyi közösség és a térség kulturális életében is. A bárdudvarnoki alkotótelep a kaposvári Iparművészeti Szakközépiskola gyakorlati képzésének a helye, és a Magyar Iparművészeti Egyetem Szilikát Tanszékének a kivitelező műhelye is.
A Magyar Képző- és Iparművészeti Egyetemek hallgatói megalapították a Fiatal Üvegművészek Egyesületét, és Bárdudvarnokot választották működésük terepeként, így ők is ott rendeznek szimpozionokat, kiállításokat.
A Glass Art szimpozionokon a Magyar Iparművészeti Egyetem üveg szakán végzett művészek vehetnek részt. A művésztelepekre a részvételi lehetőséget minden évben nyilvánosan meghirdetik, és a jelentkezéseket elbírálják. A külföldi művészeket a szervezők választják ki és kérik fel részvételre. A kurzusokat nemzetközileg ismert, kiváló mesterek tartják.
A szimpozionok alatt készült munkákból páratlan gyűjtemény született, amit sokfelé bemutattak már, és a Goszthony Mária emlékkiállítás megépítését követően állandó kiállítást is rendeztek belőle.
A Goszthony Kúria bemutatása
A Goszthony kúria egész évben nyitva, és előzetes bejelentkezés alapján látogatható.
A 19. században épült kúria Goszthony Mária (1893-1989) festő- és keramikus művész lakóháza és műterme volt egykor. Az alkotóművész sok időt töltött Olaszországban és nagy hatást gyakorolt rá az olasz művészet. Az itáliai és a magyar táj, a reneszánsz motívumkincs gyakran megjelent képein, mint ahogy portrékkal, állat- és növényfigurákkal, szentekkel és puttókkal is szívesen díszítette kerámiáit. Szívesen alkalmazta az úgynevezett majolika technikát, amely Olaszországban igen elterjedt. Ebben a stílusban készítette el Becze Judit a kúria utcai homlokzatán a "Goszthony Kúria" kerámia falképet azért, hogy „a bárdibükki kerámiaművészet hagyományai tovább ápoltassanak”.Goszthony Mária úgy rendelkezett, hogy házát és műtermét halála után is használják a művészek. Így az épület az üvegművészek "Mekkája" lett 1984-től. A kilencvenhat évesen elhunyt alkotó szellemi örökségét a nevével fémjelzett Nemzetközi Üveg Alkotótelep és Szimpozion Alapítvány őrzi és ápolja.
2025.01.01 - 2025.12.31 |
Bencze Vendégház Bárdudvarnok
A vendégház a település főutcáján, egy 1,5 hektáros gondozott ősfás parkban található. A vendégház egész éven át igénybe vehető.
Mag Tanya Bárdudvarnok
A Mag Tanya 4 napraforgós szállás Somogy megyében, Bárdudvarnok mellett Olajhegyen, a Zselic tájvédelmi körzet szélén.1,5 Ha-os parkosított területen, családbarát környezetben pihenhetnek az ide látogatók.
Bárdudvarnok Piac 2025. Petörke Portéka Termelői Piac 2025.01.01. (szerda) - 2025.12.31. (szerda)
A Petörke Portéka Bárdudvarnok helyi termelői piaca. Minden szombaton 9 órától a Petörke-völgyben kínálja portékáit. Kiváló helyszín a Petörke-tó partja, hogy friss és ízletes zöldséget, gyümölcsöt, sajtot, mézet, lekvárt, s minden mást vásároljanak családjuk asztalára.
Madárpark és Élménypark Zsippó
A Madár és Élménypark Bárdudvarnok festői szépségű kistelepülés részén, Zsippón várja a látogatókat. A zselici lankák ékköve a 2,5 ha-os terület, mely magában foglalja a kb. 1,5 ha-os arborétumot számtalan érdekes növénnyel, virágágyásokkal, tavasszal nárciszok sokaságával. A park területén számtalan ...