PROGRAMHELYEK
Bosnyák Helytörténeti és Néprajzi Szoba
A kiállítás néprajzi része a bosnyákok viseletét, szőtteseit mutatja be, s egyben betekintést nyújt lakáskultúrájukba.
Dessewffy Kúria Füzér
A jelenleg kiállító helyként működő Dessewffy Kúria épülete korábban Téli kápolna (a hittanórák és az egyházi énekkar próbáinak helyszíne) volt, jelenleg a Helytörténeti Kör épülete.
Erzsébet Vigadó és Városi Könyvtár
Az Erzsébet Vigadó feladatának tekinti a helyben működő amatőr csoportok tevékenységének összefogását, képviseletét, a hazai és külföldi kapcsolatok kiépítését, a hagyományok ápolását és a Bólyban élő nemzetiségek kultúrájának feltárását.
Fejezetek Letenye Történetéből Várostörténeti Kiállítás
Letenye városközpontjában, a Béci-patak partján, impozáns ősparkban áll a 18. században épült Szapáry kastély. A várostörténeti kiállítás a kapualjtól jobbra, három földszinti teremben kapott helyet.
Helytörténeti és Régészeti Kiállítás Kajárpéc
Kajárpéc régészeti leletekben bővelkedő település. A Faluházban külön kialakított helyiségben kapott helyet a helytörténeti és régészeti kiállítás, melyet Kovács József tanító munkásságának köszönhetünk.
Horváth József Helytörténeti Kiállítás és Alkotóház Dombrád
A 2012. augusztus 20-ai ünnepséggel párhuzamosan került sor a Horváth József nevével fémjelzett alkotóház és helytörténeti kiállítás átadására. Az épületben négy bemutatótermet alakítottak ki, melyek valamilyen formában kapcsolódnak Dombrád történelméhez és mindennapjaihoz.
Kiss Géza Ormánsági Helytörténeti Kiállítóhely
A múzeum bemutatja a Drávával napi kapcsolatot tartó nép korábbi életformáját, az Ormánság messze földön híres szőtteseit, népi bútorait és kerámiáit. A múzeum udvarán áll az ormánsági népi építészet egyik legrégibb formája, a talpasház.
Német Nemzetiségi Tájház Ófalu
A Német Nemzetiségi Tájház az 1830-as években a Han család otthonaként épült, az istálló és a pajta az 1920-as években készült. Az épület `Fachwerk`-szerűen lett megépítve, a faszerkezet nem látható, levakolták. A falak döngölt vályogból vannak. A tető megmaradt az eredetileg is épült szalmatetőnek. ...
Sinka István Emlékház és Helytörténeti Múzeum
A nagyszalontai pásztorcsaládból származó Sinka István sok szállal kötődött Vésztőhöz. Közel tíz évet élt a településen, a falu határában lévő Mágor-pusztán volt számadó juhász (itt készült A fekete bojtár vallomásai című regénye) és innen indult el a hírnév felé. Sinka István Emlékház és ...
Tarnai Nándor Városi Könyvtár és Kulturális Intézmény
Intézményünkhöz tartozik a Könyvtár, a Művelődési Ház, a Helytörténeti Gyűjtemény és Alkotóház, a Rendezvényház és a Tekepálya és ez mind külön épületben található. Olyan többcélú intézmény vagyunk, amely személyi és tárgyi eszközeinek felhasználásával Mágocs város lakosságának biztosítja a feltéteket az ...